Svätý Otec vyhlásil deň modlitby a pôstu za mier

Posted on 25 októbra, 2023

Home Blog Články Svätý Otec vyhlásil deň modlitby a pôstu za mier

Svätý Otec vyhlásil deň modlitby a pôstu za mier

Po poludňajšej modlitbe Anjel Pána v nedeľu 22. októbra pápež František opäť pozval všetkých pripojiť sa k dňu modlitby, pôstu a pokánia za mier, ktorý bude v piatok 27. októbra.

„Moje myšlienky znovu vedú k tomu, čo sa deje v Izraeli a Palestíne“ uviedol Svätý Otec z okna Apoštolského paláca, a pokračoval:

„Som veľmi znepokojený, zarmútený, modlím sa a som nablízku všetkým, ktorí trpia, k rukojemníkom, zraneným, obetiam a ich rodinám. Myslím na ťažkú humanitárnu situáciu v Gaze a skľučuje ma, že v posledných dňoch bola zasiahnutá aj anglikánska nemocnica a grécka pravoslávna farnosť. Opätovne vyzývam, aby sa otvorili prístupové cesty, aby naďalej mohla prichádzať humanitárna pomoc a aby boli oslobodení rukojemníci.“

Pápež nezabudol ani na Ukrajinu, v ktorej ľud trpí vojnou a zopakoval, že každá vojna je porážkou, pričom vyzval k jej zastaveniu. A práve kvôli týmto ťažkým vojnovým udalostiam vo svete pápež pozval všetkých, ktorým leží na srdci mier vo svete pripojiť sa k spoločnej modlitbe, či pôstu:

„Pripomínam, že piatok 27. októbra som vyhlásil ako deň pôstu, modlitby a pokánia, a že večer o 18. hodine budeme mať v Bazilike svätého Petra hodinu modlitby, aby sme prosili za pokoj vo svete.“

zdroj: Vatican News