Boh to dokáže

Home Boh to dokáže

Modlitbové hnutie: „Boh to dokáže!“

„Začnite s modlitbou!“
pápež František

O čo ide?

Naša vlasť potrebuje misie zamerané dovnútra.

Naše modlitbové hnutie Boh to dokáže je veľmi jednoduché:

„Pomodlite sa každý deň jeden desiatok posvätného ruženca za určitého konkrétneho človeka z vášho okolia, ktorý je vzdialený od Boha a viery.“

Pomôžme svojou modlitbou, aby Boh zapálil plameň viery najmä v našej mládeži. Je to naša budúcnosť.

Boh všetko dokáže, my mu musíme len veriť! 

V predošlých rokoch sme chceli zistiť záujem o našu modlitbovú akciu, a tak sme zvolili formu prihlášky do tejto akcie. 

Veľmi nás teší, že sa zapojilo do tejto akcie približne 400 ľudí, ktorí sa modlia jeden desiatok každý deň za 500 konkrétnych ľudí.

V súčasnosti už nevyžadujeme žiadnu formálnu registráciu. Vieme, že je dostatok ľudí, ktorí sa rozhodli pridať sa do tohto modlitbového hnutia.

Odporúčame, aby ste si z našej ponuky vybrali aj niektoré knižné publikácie, v ktorých nájdete námety na modlitbu posvätného ruženca.

Naše modlitbové hnutie má podporu viacerých kňazov a rehoľných spoločností. Svoju podporu vyjadril na Vianoce 2020 aj arcibiskup Reykjavíku na Islande otec Dávid Tencer OFMCap:

„Milí čitatelia, určite všetci poznáte príslovie: Pod lampou býva najväčšia tma. A veru je to tak. Sme ochotní a schopní ratovať ľudí po celom svete a veľa ráz tí najbližší potrebujú najviac tej podpory, ale sa jej im nedostáva. Veľmi sa mi páči iniciatíva Boh to dokáže, iniciatíva, ktorá nás nabáda modliť sa nielen za tých tam – kdesi ďaleko, ale zvlášť za konkrétnych ľudí, ktorí žijú v našom okolí a chýba im milosť viery. Áno, najviac za svojich súrodencov, deti, vnúčence, susedovcov, človeka, ktorého stretávam na ceste do roboty. Aby sa z tej „mojej lampy“ svetlo „lialo“ veľkým prúdom do celého okolia. K tomu rád udelím svoje požehnanie – a samozrejme po islandsky:

Blessi yður almáttugur Guð, + Faðirinn, + og Sonurinn + og hinn Heilagi Andi. Amen.“

Neváhaj a pridaj sa aj ty! Určite je v tvojom okolí niekto, koho máš rád, ale je vzdialený od Boha. Urob to najjednoduchšie: pravidelne sa za neho pomodli jeden desiatok ruženca a nechaj, nech Pán spôsobí v správnom čase vnútorné obrátenie toho človeka. Ver, lebo Bohu nie je nič nemožné!

Mariánske centrum Medžugorie