Kniha Stretnutia s pátrom Jozom už vyšla

Posted on 2 januára, 2019

Home Blog Články Kniha Stretnutia s pátrom Jozom už vyšla

Exemple

Kniha Stretnutia s pátrom Jozom už vyšla

Páter Jozo bol medžugorským farárom, keď sa začali zjavenia. Milióny pútnikov na tomto mieste plnom milosti svedčia, že ich skúsenosť z Medžugoria by vôbec nebola taká istá, keby nemali príležitosť stretnúť sa s pátrom Jozom. 
Autorka knihy Sabrina Čovičová-Radojičičová strávila dlhé hodiny v spoločnosti pátra Joza s magnetofónom v ruke, aby mohla vzniknúť táto kniha, ktorá nám predstavuje život pátra Joza od jeho detstva až po pôsobenie v kláštore v Širokom Brijegu. Od jesene 1980 pôsobil ako farár v Medžugorí. Spoznáme prvé dojmy z rozhovorov s vizionármi, ktorí ako malé deti všetko vyrozprávali svojmu farárovi. Keď v kostole jasne začul hlas: „Choď von a ochráň deti!“ uveril, že deti neklamú a Panna Mária sa skutočne zjavuje. 
Jeho pôsobenie začalo prekážať štátnej komunistickej moci. Bol zatknutý a uväznený. Na súde v Mostare ho odsúdili na tri a pol roka väzenia. Po odvolaní sa trest znížil na jeden a pol roka. Znovu na slobodu sa dostal 17. februára 1983, avšak do Medžugoria sa nesmel vrátiť. 
Možno povedať, že stredobodom jeho života je modlitba. Verí v silu modlitby a v nekonečnú lásku a milosrdenstvo nášho Pána. Knižka umožňuje nahliadnuť do vnútorného života tohto výnimočného a dôveryhodného svedka medžugorských udalostí. 
Knižku si možno objednať na tejto internetovej stránke v časti Knižná ponuka alebo prostredníctvom objednávkového lístka v časopise MEDJUGORJE.